Apie NVC

Kas yra NVC?

Maršalas Rozenbergas savo metodikai suteikė neįprastą vardą „Non-violent Communication” (sutrumpintai NVC), norėdamas susieti su Gandžio taikiu nesmurtiniu judėjimu (Nonviolent Movement) bei terminu „ahimsa” reiškiančiu „nesužeisti”.

Dėl to neįprastumo dažnai pirmas įspūdis kylantis iš pavadinimo gali sukelti klaidingas asociacijas, ir kaip pvz. lietuvių kalboje, jei verčiant pažodžiui (Nesmurtinis/neprievartinis bendravimas) gali skambėti per daug neįprastai ar net grubiai.

Todėl dažnai vietoj to NVC vadinama Empatišku/Atjaučiančiu bendravimu (Empathic/Compassionate Communication).

O taip pat dar vadinama Žirafos kalba (Giraffe Language), nes žirafa naudojama kaip NVC simbolis, kadangi ji turi didžiausią širdį iš visų sausumos gyvūnų.

Maršalas Bertramas Rosenbergas (1934 m. spalio 6 d. – 2015 m. vasario 7 d.) – amerikiečių psichologas, mediatorius, rašytojas ir mokytojas

NVC metodika

Empatiškas Bendravimas (angl. Non-Violent Communication – NVC) yra Maršalo Rozenbergo sukurta metodika, kurios paskirtis padėti užmegzti geresnį ryšį su savimi ir kitais tam, kad būtų lengva suprasti save ir vienas kitą, spręsti konfliktus ir visaip kitaip praturtinti gyvenimą.

Ryšys su savimi

Sąžininga išraiška

Empatinis buvimas

Įsijautimas į save

Atjaučiantis dalijimasis

YRA PENKI PAGRINDINIAI NESMURTINIO BENDRAVIMO PROCESO ELEMENTAI

Galios naudojimas:

ar noriu nugalėti šį asmenį, kad gaučiau tai, ko noriu? Ar tikrai mano prašymas yra užmaskuotas reikalavimas? Ar aš pasiruošęs išgirsti ne, klausytis empatiškai ir palaikyti ryšį? Ar aš noriu likti dialoge, kol rasime sprendimą, tenkinantį visus dalyvaujančius?

Sąmonė:

ar aš esu susijęs su savimi? Ar aš išreiškiu save sąžiningai ir pažeidžiamai? Ar aš klausau empatiškai? Ar aš vertinu kitų poreikius kaip savus? Ar esu įsipareigojęs ieškoti sprendimų, kurie atitiktų kiekvieno poreikius?

Mintis:

ar mano sąmonėje yra nuosprendis ar kaltė? Ar aš pykstu ar susierzinu šią akimirką, kai bendrauju su kitu?

Kalba:

ar mano žodžiuose nėra kritikos ir priekaištų?

Bendravimas:

ar mano neverbalinis bendravimas – balso tonas ir kūno kalba – atitinka mano žodžius?

Kada paskutinį kartą jauteisi pamatytas/-a, suprastas/-a, išklausytas/-a?

Du kartus per mėnesį MPR nariai reguliariai susirinkdami Į savuosius grupių susitikimus patiria, kas yra PALAIKYMAS, ATJAUTA, kas yra EMPATIŠKAS GRĮŽTAMASIS RYŠYS, kalbasi apie SAVO POREIKIUS, atpažįsta KITO POREIKIUS, mokosi paprašyti PAGALBOS konkrečiai įvardindami savo JAUSMUS, MINTIS, NORUS.

Visa tai ir yra NVC metodo praktika

Prisijunk prie mūsų ratų.

Paremk. Savanoriauk. Atstovauk.

Pradėk jau šiandien.

Skambink: +37062459216