Mokytojų palaikymo ratai

Kristina Aidietienė

Pristatome jums mūsų dar vieną komandos narę – Kristiną!

Kristina Aidietienė – individualiosios psicholigijos konsultantė, dviejų vaikų mama, bei Mokytojų Palaikymo Ratai supervizorė.

Dalinamės Kristinos mintimis apie mokytojų perdegimo problemą, emcinę sveikatą ir veiklą Mokytojų Palaikymo ratuose:

„Su mokytojų emocinio pervargimo problema esu susidūrus tiek asmeniškai kaip mama, tiek per kolegų patirtis, grupinėse terapijose. Mokytojų profesija yra viena iš tų, kurios aprėpia be galo daug sričių ir atsakomybių, ypač šiais laikais, kai ir tempas yra labai didelis, ir reikalavimai labai aukšti. Emocinis perdegimas man siejasi su tuštumos ir beviltiškumo jausmu, kuris gali atsirasti dėl streso, netekčių ar daugelio kitų dalykų, atpažinus perdegimą galima bandyti sustoti, pajausti, kas vyksta su mūsų jausmais, ką mes veikiame, kaip bendraujame, kas mums svarbu. Manau, kad kažkuriuo metu tai pritaikiau ir sau.

Man atrodo, kad MPR visų pirma didina bendrystės jausmą, kurio dėka mes jaučiamės priimti, nevertinami, suprasti. Galime tiesiog kalbėtis, būti ir jaustis svarbūs bei rūpimi kitiems, panašios veiklos ar interesų žmonėms. Tokiame rate lengviau išsipasakoti, legalizuojami jausmai, lengviau atpažįstamos problemos ar iššūkiai, su kuriais susiduria mokytojai, nes dauguma susiduria su panašiais. Bet svarbiausia išlieka bendruomeniškumo jausmas ir saugi aplinka, kuri gali suteikti naujų resursų, padėti pasijausti geriau, išsakyti nerimą, pyktį ar tiesiog pasidalinti džiaugsmais.

Tikiu, kad įvairios bendruomenės šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje yra labai reikalingos, padeda mažinti nerimą, įtampą, mes nesijaučiame tokie vieniši. Tai rodo ir moksliniai tyrimai. MPR man atrodo būtent toks projektas, labai džiaugiuosi galėdama prisidėti prie jo ir žaviuosi žmonėmis, kurie jį savanoriškai organizuoja, skiria labai daug savo asmeninio laiko, dėmesio, kad jis gyvuotų, tobulėtų ir būtų prasmingas. Todėl būti to maža dalimi man yra garbė

Pati savo emocine sveikata rūpinuosi skirdama laiko savo šeimai, draugams, labai mėgstu būti gryname ore, gamtoje. Taip pat sportas man yra vienas iš svarbių resursų. Na ir žinoma knygos bei filmai, vieni didžiausių mano gyvenimo malonumų ir emocinės sveikatos sergėtojų.”

Esame labai dėkingi Kristinai už visą pagalbą MPR veikloje. Tavo suteikiamos konsultacijos išties padeda kurti aukštos kokybės programą ir taip geriau atliepti mokytojų poreikius!

Foto: Vytenis Jurevičius things

Studija: Šiaurė Studios