Dalyvių istorijos

Dalyvių istorijos: Tatjana

Gyvos istorijos! Mokytojų Palaikymo Ratus šiai metais baigė 17 dalyvių. Ta proga norime pasidalinti kiekvieno dalyvio asmenine istorija ir patirtimi praėjus šią programą.

Šiandien pristatome jums Tatjana – rusų kalbos ir literatūros bei teatro mokytoja, taip pat neformalaus suaugusių ugdymo pedagogę.

“Apie Mokytojų Palaikymo Ratus sužinojau facebook platformoje. Pamačius skelbimą prisijungti, mane labai sudomino ši idėja. Pirmiausia, tiesiog buvo smalsu, o antra – savo darbe dirbdama su žmonėmis susiduriu su įvairiomis situacijomis tiek su vaikais, tiek su jų tėvais.

Labai džiaugiuosi, kad nuo spalio mėnesio tapau rato nare. Dalyvaudama šiame projekte išgirdau daug istorijų, kurios padėjo kitaip pažvelgti į mokytojo darbą ir suprasti, kaip svarbu yra jausti pagalbą iš kitų kolegų.

Būdama rate su kitais mokytojais supratau, kad galima atvirai pasidalinti, pagelbėti vienas kitam ir kartais net visai kitaip pamatyti tą pačią situaciją.

Pradžioje susitikimuose su mentoriais jaučiausi saugiai, nes buvo aiški struktūra ir atsakingas žmogus, kuris viskuo pasirūpina. Kai mentoriai paleido ratą veikti savarankiškai, pradžioje buvo šiek tiek baisu. Atrodė, kad būtinai turi būti vadovas, bet po truputį, vadovaudamiesi pradžioje sukurtomis taisyklėmis ir palaikymu vienas kito, “įsivažiavome”. Kiekvienas turėjo progą kitaip pažiūrėti į save ir prisiimti dalį atsakomybės. Labai padėjo tai, kad per tuos aštuonis susitikimus mentoriai išmokė vesti ratą ir tai, kad kiekvienas dalyvis buvo nusiteikęs rato savarankiškam egzistavimui. Dabar susitikimuose vis prisimenam kaip darė ar kažką sakė mentoriai tam tikrais momentais ir tos žinios labai padeda. Labai buvo įdomu išbandyti mūsų išmoktus empatinio bendravimo įrankius ir juos toliau taikyti savarankiškuose sustikimuose.

Labai gaila, kad mūsų ratas vasarai išsiskiria, nes be formalių susitikimų, pradėjome susitikti neformaliai – buvome pavakarieniauti, išėjome į žygį.

Mokytojų Palaikymo Ratai man pirmiausiai yra tai, kas padeda atsipalaiduoti po darbo. Visų antra – sunkiose situacijose gali jaustis vienas, tačiau rate, pasidalinus savo istorija, gali jausti palaikymą ir tas labai padeda.

Jaučiu, kad mus rate sieja ne tik darbas, bet ir susitarimai bei vertybės. Tai padeda labai saugiai jaustis ir dalintis net pačiomis jautriausiomis situacijos. Pasidalinus, dažnai į sudėtingas situacijas pradedu žiūrėti kitaip – ir tai padeda. Taip pat manau, kad ši programa gali padėti spręsti dabartinį visuomenės susiskaldymą dėl politinių įvykių. Mano kolegos darbe labai stebėjosi, kaip mane, rusakalbę, priims, tačiau jaučiuosi visiškai lygiaverte nare ir visų labai palaikoma. Nesvarbu kokio dalyko mokytojai esame, nes pirmiausia visi dirbame dėl mūsų vaikų ir valstybės, dėl to manau yra labai svarbu susivienyti ir toliau siekti šio bendro tikslo.

Mokytojus rate, manau, palaiko tai, kad yra visiškas saugumas: viskas kas pasakoma rate, lieka rate, niekas nieko neišneša. Manau galimybė mokytojams saugiai kalbėti apie problemas yra labai reikalinga. Dažnai net tame pačiame kolektyve nerandame palaikymo, vienybės. Labai trūksta bendruomenių. Dėl to, manau, ir tiek mokytojų išeina ir jų trūksta dabar.

Iš viso šio projekto pirmiausias išsinešu tai, kad susipažinau su daug įdomių mokytojų iš kitų mokyklų, taip pat turėjimą erdvę, kur nėra baisu kažką pasakyti, žinau, kad niekas nepasakys, kad kažką ne taip pasakiau ar padariau, o tiesiog mane išklausys. Galiausiai išsinešu lengvumo jausmą – jei pradžioj susitikimo kažkas spaudė ir buvo sunku, tai po tu dviejų su puse valandos ateina palengvėjimas. Išsinešu mūsų rato šilumą.

Svarbiausia žinia, kurią turiu, kad aš nesu viena, kad jei kažkas atsitiks, mane išgirs, man patars ar tiesiog išklausys. Manau tai yra labai svarbus dalykas, nes ne kiekvienas mokytojas gali eiti pas psichologą, o čia gauni pagalbą iš saviškių. Šitas žinojimas, kad yra kas tave išgirs ir išklausys, labai sustiprina.”

Dėkojame Tantjanai už jos nuoširdų pasidalinimą! Visus norinčius prisijungti mokytojus, mielai kviečiame drąsiai užpildyti išankstinę registraciją.

Įkvepiam vasaros ir tikime laimingais Mokytojais!

 

Prisijunk prie mūsų ratų.

Paremk. Savanoriauk. Atstovauk.

Pradėk jau šiandien.

Skambink: +37062459216